מדרסים אורטופדיים - אילן המרכז לאורטופדיה
 
 
 
 
 
4.5
18 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7829844
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פציעות ספורט נפוצות ודרכי טיפול

 
אף אחד לא אוהב להיפצע ובטח לא כשמדובר בפציעה שמשביתה אתכם מפעילות ספורטיבית, ובטח לא כשאתם ספורטאים. ניתן להימנע מחלק ניכר מהפציעות על ידי שימוש באביזרים נכונים אך גם במקרה ואתם סובלים מבעיה כלשהי, יש מספר פריטים שאתם צריכים להכיר. חשוב להכיר גם את האביזרים הללו וגם את פציעות הספורט השונות וכך יהיה ניתן לדעת ממה צריך להיזהר.
 

הגוף שלכם צריך שתשמרו עליו

 
 
אין ספק שגוף האדם הוא המכונה הכי מופלאה שיש ויש לא מעט אנשים שמזלזלים בעניין. אנו דוחפים לגוף שלנו הרבה דברים שהוא לא צריך אך בנושא הזה לא נעסוק, אם כי יש נושא אחר שלא פחות משמעותי ממנו: הדרך בה אנו מונעים מהגוף להיפצע. אנו מבצעים תרגילים שונים בחדר הכושר ומאמצים את הגוף בריצות וספרינטים שלא תמיד כל כך בריאים, גם אם אנו מתכוננים לקיץ בשיא המאמץ. הגוף צריך לעבוד עם סרגל מאמצים מסוים כי אם לא, פציעות הספורט לא יאחרו מלהגיע.
 
 
 
פציעות ספורט
 
 
 
 

אלו פציעות ספורט נפוצות קיימות?

 
  • יש לא מעט פציעות ספורט וחלק ניכר מהן מדרסים יכולים לפתור, אך אולי הפציעה שבה המדרסים יעזרו יותר מהכול היא הדורבן. הדורבן היא למעשה פגיעה ברצועה שנמצאת בכף הרגל, נמתחת מהשריר של כרית כף הרגל עד לאצבעות, והרצועה הזו יכולה לסבול מדלקת חמורה. הכאבים העזים יכולים להיות ברורים רק מעצם השם, הרי ממש נדמה כאילו נעוצה בכף הרגל קוץ של דורבן. הכאב הכי חזק בדרך כלל מופיע בבוקר עם הדריכה הראשונה אך חוזר גם אחרי מאמץ של כף הרגל.

  • שברי מאמץ מוכרים לאנשים רבים בעיקר מהשירות הצבאי שבו לא מעט חיילים סובלי ומושבתים לתקופה ארוכה. שברי מאמץ הם שברים מיקרוסקופיים קטנים מאוד בעצמות, בדרך כלל בעצמות הרגליים ולרוב בשוקיים, כאשר השברים האלו יכולים להיות מאובחנים רק אחרי צילום מעמיק שבו מוזרק לדם קרינה רדיו אקטיבית. שברים אלו יכולים להתפתח עד לשבר רגיל ולכן חשוב לספק מנוחה וכמובן להשתמש במדרסים.

  • עוד פציעה מוכרת מאוד היא דלקת הגידים. כל מי שמתאמן בחדר כושר מספר שנים בוודאי חווה את הפציעה המעצבנת הזו שמצד אחד אינה מסוכנת אך מצד שני יכולה לעבור רק אחרי כמה שבועות במקרה הטוב. כואב מאוד להזיז את המפרק בנקודה שבה מחובר אליו הגיד. בעיה כזו יכולה להיות בגידים שונים בגוף והיא חייבת להיות מאובחנת על ידי רופא.
 

איך מטפלים בכל הבעיות הללו?

 
הטיפול בכל פגיעות הספורט הללו חייב להיות מעורב עם מנוחה. אי אפשר לעסוק בפעילות ספורטיבית ובטח לא מקצועית כאשר הספורטאי סובל מאחת הבעיות האלו שכן הבעיה תמנע ממנו פעילות ולא הסבירה ביותר וכמובן שהבעיה תחמיר. בדרך כלל משלבים שימוש במדרסים לבעיות בכפות הרגליים או בגב ויחד עם תחבושות אלסטיות, ביניהן גם קינזיו טייפ המתקדמת, יכולים לסייע לשיפור המצב.