מדרסים אורטופדיים - אילן המרכז לאורטופדיה
 
 
 
 
 
4.5
18 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7829844
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפול בפלטפוס - כל האפשרויות

 
פלטפוס הוא מצב רפואי שכיח באוכלוסייה שמאופיין בחוסר יכולת של קשת כף הרגל לפעול כבלם זעזועים טבעי. מצב מעין זה עשוי לגרום עם הזמן לכאבים בכף הרגל, יבלות ושפשופים, בעיות ברכיים וגב. כאשר מופיע אחד או יותר מהתסמינים הללו לא ניתן להתעלם מהמצב וחשוב ולפנות לקבלת טיפול מתאים. טיפול בפלטפוס יכול להתבצע במספר אמצעים בהתאם לכל מקרה ספציפי. להלן סקירת היעילים שבהם:
 

מדרסים

 
 
המדרסים מותקנים על גבי רפידת הנעל ומטרתם היא תיקון המנח האנטומי של הרגל למצב הרצוי. למרות הדעה הרווחת והמוטעית, טיפול בפלטפוס באמצעות מדרסים לא נועד להרים את קשת הרגל כלפי מעלה או לפעול בצורה אגרסיבית כנגד מבנה הגוף, אלא ליצור זווית מתאימה למנח הרגל כך שהיא אכן תשמש כבולם זעזועים להפגת תסמיני הפלטפוס. קיימים שלושה סוגים של מדרסים לטיפול בפלטפוס: רפידות שמהוות משטח רך לכף הרגל ותו לא, מדרסים גנריים שנועדו להתאים לקשת רחבה יותר של האוכלוסייה ומדרסים מותאמים אישית.
 
 
 
טיפול בפלטפוס
 
 
 
 
חשוב מאוד לבחור מדרסים שיוצרו בהתאמה אישית לכף הרגל ולא להתפתות לאלטרנטיבות זולות יותר, שכן רק התאמה מלאה לכף הרגל הספציפית תביא לשיפור המיוחל בצורה הטובה והמהירה ביותר.
 

תרגילי מתיחות לכף הרגל

 
עוד אפשרות טיפול בפלטפוס הנחשבת יעילה למדי (כל עוד מתמידים בה כמובן) היא ביצוע תרגילי מתיחות שמטרתם להביא לשיפור מנח הקשת האורכית וטווחי תנועת הקרסול. את התרגילים מבצעים תחילה במכוני פיזיותרפיה ולאחר פרק למידה קצר ניתן לבצעם גם בבית בעמידה ובישיבה על כסא.
 

האופציה הניתוחית

 
ניתוחים משמשים אף הם בתור אופציה טיפולית בפלטפוס, אך רק בילדים. חשוב להדגיש כי הניתוח שמור אך ורק למצבים בהם כף הרגל אינה גמישה כלל, והרגל שטוחה ביותר גם כשהיא באוויר ללא הפעלת לחץ עליה בדריכה. אופציית טיפול זו עשויה לכלול את הפרדת עצמות כף הרגל זו מזו לשם שיפור תפקוד הקשת האורכית ולחלופין, לקרב אותן ולחבר ביניהן על מנת שצורת כף הרגל תיוצב למנח הרצוי.
 

אבחנה וטיפול

 
טיפול בפלטפוס ובעיות אורטופדיות מורכבות הינו עיקר התמחותה של חברת אילן המכון לאורטופדיה. צרו עימנו עוד היום קשר בטלפון 073-7841567 ותקבלו מענה מיידי מהמומחים שלנו.