מדרסים אורטופדיים - אילן המרכז לאורטופדיה
 
 
 
 
 
4.5
18 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7829844
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התאמת מדרסים אחרי ניתוח

 
הכירו את המדרסים
מדרסים רבים נמצאים בנעליים של אנשים רבים ולא כולם יודעים מה הם בדיוק, כיצד מקבלים אותם ואיך בדיוק הם מסייעים. מדרסים הם מן סוליה פנימית שיכולה להיות קשה או רכה ונמצאת ממש בתוך הנעל וממוקמת בין הרגל לסוליה הפנימית. לאנשים רבים יש בעיות כאשר הם דורכים עם הנעל במצב בו כף הרגל שלהן, מסיבות שונות, אינה מפזרת את הלחץ בצורה מיטבית ואז נוצר לחץ על כף הרגל, על הרצועות בכף הרגל ועל כלי הדם והכאב יכול להגיע עד הברכיים ואפילו עד הגב. מדרסים נפוצים מאוד אצל המתעסקים בפעילות גופנית רבה וספורטאים, חיילים ומבוגרים כולל הגיל השלישי והם פותרים בעיות בקלות.
 
מעוניינים בהתאמת מדרסים אחרי ניתוח?
אילן המרכז לאורטופדיה 072-3250953
 

כיצד אפשר להתאים מדרסים?

 
  • המדרסים צריכים להיות מותאמים אך ורק על ידי אורתופד מומחה ומוסמך. ההתאמה צריכה להיות בדיוק רב והיא נעשית בשיטות של תבניות. ישנן מדרסים קשים ומדרסים רכים וכל אחד מהמדרסים צריך להתאים בדיוק כיוון שאי התאמה מלאה יגרום לתוצאה הפוכה: כף הרגל רק תכאב יותר ויותר והבעיה רק תחמיר. המטופל חייב לבדוק את המדרסים היטב ולבדוק שבאמת הנעל נוחה לו כיוון שאם הדבר לא יתבצע בצורה מושלמת הוא עלול לסכן את הבריאות שלו.

  • התאמה של מדרסים יכולה להשתנות בין הנעליים. כך למשל בחורה שיש לה מדרסים לנעלי ספורט לא תוכל להשתמש באותם מדרסים או באותה תבנית לנעלי עקב. כל נעל צריכה התאמה משלה, וכל פעם שאתם רוכשים נעל חדשה חשוב להתאים להם מדרסים במידת הצורך. יש אנשים שמשתמשים במדרסים אך ורק לסוג מסוים של נעליים ולפעמים יכול לצוץ צורך במדרסים אחרי שנים ארוכות שלא הורגשו כאבים או בעיות.
 
התאמת מדרס לאחר ניתוח בהתאם לבעיה
 

מה כדאי לדעת על התאמת מדרסים אחרי ניתוח

 
אנשים רבים עוברים ניתוחים בכף הרגל שיכולים לשנות את מבנה כך הרגל או את צורת הדריכה ואז יש צורך להתאים את המדרסים מחדש. חשוב להבין שמדרסים הם אינם כלליים, הם לא לכל החיים ולא רק שיש צורך להחליף את המדרסים עצמם כל כמה שנים בהתאם לסוג המדרס והיקף הפעילות של כפות הרגליים, יש צורך להתאים אותם מחדש בעיקר אחרי ניתוחים. ההתאמה צריכה להיעשות מיידית כיוון שיש ניתוחים שמשנים את כף הרגל ודריכה לא נכונה יכולה להחמיר את המצב. ההתאמה צריכה להתבצע בדיוק ואם המצב לאחר הניתוח זמני יש צורך לפעול נכון.

 

התאמת מדרסים גם בגלל הגדילה

 
לא רק אנשים שעוברים ניתוחים צריכים להחליף את המדרסים ולהתאים אותם בשנית אלא ילדים שיש להם מדרסים והם גדלים עם הזמן. ילד בן 8 לא יישאר במידה 39 לנצח וכשהמידה שלו תגדל יהיה צורך גם להתאים את המדרס מחדש. חשוב מאוד לוודא שהמדרס מוחלף בזמן כיוון שמדרס לא מתאים יכול להיות אפילו גרוע יותר מאשר ללכת בלי מדרס וכמובן יש צורך לעבור את כל תהליך ההתאמה מחדש.