מדרסים אורטופדיים - אילן המרכז לאורטופדיה
 
 
 
 
 
4.5
18 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7829844
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בעיות אורטופדיה נפוצות

 

בעיות אורטופדיה נפוצות ודרכי פתרונן

 

תחום האורטופדיה מקיף את מכלול מערכת העצמות והשרירים, תוך התמקדות ביציבה. זו, כידוע, מתחילה באיבר הגוף הראשון לעמוד בכל המעמסה, שהוא כף הרגל שלנו.


במאמר שלפניכם נסקור כמה בעיות נפוצות בתחום האורטופדיה המתמקדות באיבר זה. זאת על אף שכאמור, אורטופדיה היא תחום הרבה יותר רחב מכך, ומטפלת גם בבעיות גב ועמוד השדרה (עקמת, למשל), בעיות במפרקי היד, בברכיים וכן הלאה.

 

דורבן העקב

 
 
בעיות אורטופדיה נפוצות
 
 
 

לפעמים הבעיות המציקות ביותר נגרמות בגלל דבר מה קטן ביותר. במקרה של דורבן העקב, מדובר בקרעים זעירים ביותר, ברמה המיקרוסקופית, ברקמת חיבור קשה בתחתית הרגל. על אף ממדיהם הזעירים,אלו גורמים לדלקת, והיא מצדה יוצרת כאבים דמויי דקירות בעקב.

לפעמים הפחתת מאמץ גורמת לגוף לרפא את עצמו, אך אם אין זה המצב יש לפנות למומחה אורטופדיה להתאמת מדרסים מיוחדים לבעיה זו, ולעתים גם עבור קבלת זריקות, כדורים וטיפולי מתיחה.

 
 
 
 

פלטפוס

 
תסמונת מוכרת בתחום האורטופדיה ששמה מסביר הכל – "רגל שטוחה". מדובר על תסמונת שבה לא פיתח האדם את הקשת האורכית בפנים כף הרגל (כתינוקות, כולנו נולדים עם רגליים שטוחות),וכפות רגליו נותרות שטוחות.

לא תמיד מדובר בבעיה שיש לטפל בה – אין בכך כל דבר רע, אלא אם בעיית אורטופדיה זו גורמת לכאבים. אם אלו קיימים, הרי שאפשר להעלימם כליל על ידי שימוש במדרסים אורטופדיים שהותאמו למטופל.
 

Pes Cavus

 
זוהי התסמונת ההפוכה לפלטפוס, שהינה בעיית אורטופדיה פחות מוכרת. במקרה זה הקשת האורכית קיימת, אך היא גבוהה מדי, באופן שיוצר לחצי יתר על החלק האחורי והקדמי של כף הרגל.

גם במקרה זה,הטיפול הינו הקלה באמצעות שימוש במדרסים המותאמים אישית לכפות רגליו של המטופל.
 

כף רגל סוכרתית

 
מחלת הסכרת משפיעה באופן ניכר על מחזור הדם ועל רקמות שונות בגוף, ובכללן בכפות הרגליים – ולכן האורטופדיה מתייחסת גם לבעיות כף רגל הנובעות ספציפית ממחלה זו. היחלשות התחושה העצבית בכפות הרגליים יכולה לגרום לנו לא לשים לב לבעיות שונות בהן, כולל פצעי לחץ.

הפתרון טמון בשילוב בין מודעות ובדיקות, שימוש בנעליים ובגרביים מתאימות, וכן התאמת מדרסים רכים מיוחדים לסוכרתיים, שמשפרים את זרימת הדם ומונעים את היווצרותם של פצעי לחץ.
 

כאב בכריות כף הרגל (מטטרסלגיה)

 
השם מטטרסלגיה מתייחס למיקום הכאב, אותו מרגישים ממש בחיבור של אחת מעצמות אצבעות כף הרגל לקשת הרוחבית בבסיס האצבעות. מקורות הכאב יכולים להיות שונים, מלחץ בשל שימוש בנעליים לא מתאימות, דרך דלקת וכלה ביבלת – מומחה אורטופדיה יוכל לאבחן זאת.

בהתאם לסיבת הבעיה יותאם טיפול מתאים, אם כי במרבית המקרים מדרסים יוכלו לתת מענה טוב לכאבים.